Bunlar Kim ?

Kim bu Gezgin Beyler??

Selamlar, biz Sezgin ve Melik beyler.

İkimiz de farklı şehirlerden Yıldız Teknik Üniversitesi’ni kazandık ve yolumuz bir sosyal sorumluluk projesinde kesişti. Baktık kafalar uyuyor birlikte takılmaya başladık. Gel zaman git zaman otostopla tanıştık. Bir sürü yol teptik birlikte. Kafamıza esti gittik Akdeniz’i turladık. Bünye dahasını istedi iki bilet aldık Interrail yaptık. Ucuza gezmenin dibine vurduk. Bütün bunları yaptıktan sonra yahu bizim okulda da bizim gibiler yok mu diyerekten yanımıza aldığımız 4 arkadaşımızla beraber bir kulüp kurduk. İsmini de YTÜGEKA (Yıldız Teknik Üniversitesi Gezi ve Kampçılık Kulübü) koyduk.

Kulübü kurmamızla birlikte bir anda çevremizdeki gezgin sayısı artmaya başladı. Yepyeni hayatlar ve hikayelerle tanıştık. Bu bizim ufkumuzu çok genişletti. Senelerdir gezerken hep bir eksikliğimiz olduğunu içimizde bir yerlerde hissediyorduk ve bu eksikliğin GEZGİN BEYLER olduğunu fark ettik. Şu anda Kim bu Gezgin Beyler kısmını okuduğunuz bloğumuzu oluşturmaya karar verdik.

Kişisel olarak kim bu Sezgin Bey?

İstanbul’da doğdum büyüdüm okudum. Üniversite’ye geçene kadar hayatımın her dokuz ayını İstanbul’da üç ayını Saros Güneyli’de geçirdim. 11. sınıfa geçene kadar çok leş bir akademik kariyerim vardı. Hem derslerim kötüydü hem de haytanın önde gideniydim. Her veli toplantısı evde kıyamet kopardı(Babamın hastaneye bile kaldırıldığını bilirim). 11. sınıfa geçerken bir fotoğraf makinesi aldım ve bütün hayatım değişti diyebilirim. Fotoğraf makinesi resmen ufkumu genişletti ve iyi bir şeyler yapmak için çabaladım durdum. 2013 YGS-LYS’de hayatımın ilk akademik başarısını elde ettim. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliğini kazandım. İkinci başarım ise okulun 4. senesinde bölüm birincisi olan arkadaşıma verdiğim not olduğunu düşünüyorum. Üniversiteye girdiğimden beri seyahat ediyor, kamp yapıyorum. İlk yoluma Melik Bey ile çıktım ve hala daha devam ediyorum.

Kişisel olarak kim bu Melik Bey?

Uşak’ta çok nezih bir ailenin ortanca evladı olarak dünyaya geldim. Ortanca olduğum için bakkala hep ben gittim. Lise hayatım pek iç açıcı değildi. Gel zaman git zaman derken iyi bir üniversite olduğunu düşünüp Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Metalurji Malzeme Mühendisliği bölümüne gittim. Baktım benden bir şey olmuyor ilgi alanımı hemen üniversiteden farklı alanlara kaydırdım ve külüplerle haşır neşir olmaya başladım. İşte hayatım o zaman değişti. Derslerden kalmaya başladım, ortalamam patır patır düşmeye başladı ama bir konudan iyi oldu, bu sorumsuzluk beni gezmeye doğru itti. Mutlu muyum? Evet. Derslerim kötü mü? Evet. Ben mutlu olmayı seçtim ve mutlu olduğum yolda ilerlemeye devam ediyorum. Bu yolda da Sezgin Bey ile tanıştım ve daha çok gezmeye başladım. Daha iki haftalık bir veletken başladığım bu seyahat hayatıma ölene kadar devam etmeyi düşünüyorum.